• عکس2
  • مجموعه: عكس
  • عکسR3
  • مجموعه: عكس
پایگاه صلواتی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
چهارشنبه, 13 اردیبهشت 1396 ساعت 15:53
با توجه به اعیاد شعبانیه وبه خصوص میلاد سراسر با برکت حضرت امام حسین (ع)وروزپاسداروحضرت ابوالفضل العباس وروزجانباز وحضرت امام سجاد(ع)
{هیئت باب الحوائج ابوالفضل العباس روستای دارکلا}
اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی پذیرایی شربت وشیرینی در جلوی تکیه روستا نموده واز عابرین وروستاییان پذیرایی نمودند این اقدام خود جوش که توسط بچه های خود هیئت برگزار گردیده بود با مشارکت بالای هییتیها بوده وموجب رضایتمندی مردم نیزگردیده است.دهیاری وشورای اسلامی وهیئت امنا ضمن تقدیر از جوانان پرشور روستا از انان انتظار دارد تا نسبت به مشارکت وبرپایی ایستگاه صلواتی در تمامی اعیاداقدام نمایند.

هیئتیها خسته نباشید.


تصاویردرادامه مطلب.......
 
هفته سلامت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
شنبه, 09 اردیبهشت 1396 ساعت 14:44
به مناسبت هفته سلامت خانه بهداشت روستای دارکلا با همکاری دهیاری ومدرسه شهید بویا دارکلا نسبت به برگزاری مسابقه دارت درمدرسه روستا اقدام نمودند این مسابقه که با شعار سلامت دانش آموزان وکودکان با استفاده از غذای سالم برگزار گردید موجب استقبال کودکان قرار گرفته ومسؤل بهداشت از اهمیت غذای سالم در سلامت مردم به خصوص کودکان نکاتی را بیان نمودند درپایان به رسم یاد بود به تمام بچه های مدرسه جوایزی که توسط دهیاری تدارک دیده شده بود اهدا گردید.
 
بازدیدرییس اداره اوقاف مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
شنبه, 09 اردیبهشت 1396 ساعت 14:33
دربازدید رییس محترم اداره اوقاف شهرستان آمل حاج آقا بهرامی :ازروستای دارکلا وبازدید ازبنای سیده شریفه که درحال نماسازی می باشد ضمن تشکر از اعضای محترم هییت امنا بابت ساخت وزیبا سازی ای مکان قول مساعد داد که انشا الله بتواند نسبت به مساعدت مالی برای اتمام پروژه اقدام نماید لازم به ذکر است که داود حیدری ازبابت ساخت این مکان که بادرایت وعملکرد مناسب جناب آقای حاج نعمت قاسم پور توضیحاتی داده که با نهال کاری واستفاده از درآمد خود این مکان نسبت به ساخت آن اقدام نمودند.نامبرده دریک صبحانه کاری با حضور دردفتردهیاری ازاقدامات انجام گرفته نیز بازدید داشته وبا حضور درمزارشهدا نسبت به مقام شامخ آنان ادای احترام نمودند.


 
نشا برنج مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
شنبه, 02 اردیبهشت 1396 ساعت 15:46

باتوجه به آب وهوای مناسب سال جدید وعملکرد مناسب واقدام به موقع کشاورزان جهت خزانه برنج ،زمینهای شالیزاری روستا آماده نشا کاری گردیده وحتی برخی از زمینهای زراعی روستا به زیر کشت برنج ارقام محلی طارم رفته ونشا کاری گردیده اند. خوشبختانه در چند سال اخیر اتفاقات خوبی دربحث تولید برنج درروستا رقم خورده واکثر کشاورزان با آماده سازی به موقع وکشت زود هنگام نسبت به برداشت زودهنگام محصول اقدام که این امر باعث گردیده تا کشاورزان نسبت  به کشت مجدد یا روتون اقدام نموده تا درآمد بیشتری داشته باشند ضمن اینکه برخی ازکشاورزان زیر نظرمهندسین وآزمایش خاک شناسی با استفاده ازکود وسم مناسب محصول بیشتری به دست می آورند سابق براین کشاورزان بعد ازبرداشت اولیه محصول زمین را رها کرده واستفاده ای نمی کردند واین باعث می شد تا ضمن درآمد کمتر ،کشت کشاورزی مقرون به صرفه نباشد اما درچند سال اخیر با همت برخی از کشاورزان که درصدر آنان می توان به جناب آقای غلامرضا شیرودی ناشاره نمود که با اصول وروش علمی زیر نظر مهندسین کشاورزی وتلاش وپشتکار ویژه خود ثابت نمود که می توان استفاده بهینه از زمین نمود وبا توجه به تشویق نامبرده به دیگر کشاورزان خوشبختانه اکثر قریب به اتفاق زمینهای روستا ازبرداشت مجدد یا روتون استفاده میکنند.تنها مشکل کشاورزان روستا مشکل تامین آب زراعی بوده وچون منبع تامین آب زراعی استفاده ازچاه می باشد وکشاورزان ازپمپهای نفتی ودیزلی استفاده می کنند که علاوه برمشقت تامین سوخت مورد نیاز هزینه را به طور چشمگیری افزایش می دهد که امید است مسؤلین با همت جهادی واهمیت کشت استراتژیک برنج، نسبت به برقدارنمودن چاههای کشاورزی اقدامات لازم را انجام دهند.

 
مراسم معنوی اعتکاف مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
سه شنبه, 22 فروردین 1396 ساعت 16:08

ااااااا.ااااا


اعتکاف:

و ایام بیض در پیش است زمان عرشی شدن فرشیان؛ اعتکاف با همه فضیلتش، زن و مرد را به خود می خواند، انسان را می خواند تا در دنیای های و هوی و دود و دم، معراج انسانیت را به تماشا بنشینیم. فرصت طلایی عمر در پیش است و ایام در گذر؛ پس همتی باید تا با حضوری سبز از همسفران کوی دوست بگردیم
.

اعتکاف در لغت به معنای توقف در جایی است .اما تعریف اصطلاحی اعتکاف: امام خمینی (ره) در تعریف اعتکاف می فرمایند: "وَ هُوَ اللَّبَثُ فِی المَسجِدِ بِقَصدِ التَعّبُدِ بِهِ وَ لا یعتَبَرُ فِیه ضَمُّ قَصدِ عِبادَةٍ اُخری خارِجَةً عَنهُ وَ اِن کانَ هُو الاَحوِط؛ اعتکاف، ماندن در مسجد به نیت عبادت است و قصد عبادت دیگر، در آن معتبر نیست. اگر چه احتیاط مستحب نیت عبادتی دیگر، در کنار اصل ماندن می باشد.. اینجا .... مسجد ... خونه خودآره اینجا بالاتره ... آره اینجا راحت تر دیدهمیدونی چرا ..؟ آخه ... آخه هوا ... هوا

هوای شهر خیلی کثیف شده ... اینقدر کثیف که شاید تو هم
تو هم منو نبینی ... هان .. میبینیاین منم ... خسته ...تنها با خودم ... مشغول خودم ... مشغول دیگران

آی خدا..... این پایین همه مشغول کارای خودشونناین پایین همه چیز ریزه... ریز.... هیچ چی صفا نداره ...
اینقدر که حتی نماز هم صفا نداره ... آره ...باورت میشه .من نمیدونم عاشقا چه جور نماز می خونن..؟ چند ساله که مکلفشدم... اما ..
اما هنوز عاشق نشدم... میگن عاشقات خیلی نازن.. دلاشون بهاریه                                                           همه چی به خدا همه چی میدن ... دستاتو بالا بگیر داره بارون میاد...

خدا داره بارون رحمتشو میریزه .... بزار خیس بشی ...

آره من عاشق خدا شدم ... عاشق نوازش بارونش رو گونه های گنهکارم ..

داره منو میشوره .. من شسته میشم ... چون خدا منو داره جدا میکنه

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 4 از 12
 

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد دهیاری؟
 

پیوندهاریاست جمهوری